2013 emmy nominee
2013 cinematography awardpittsburgh film awardriver bend film award
green lens film awardcincinnati film awardamerican conservation film award

Thank you to our sponsors for their support!


Click logo for information about each sponsor.

south shore cva

dean and barbara white foundation

DORENE & JERY HAMMES

NEWTON COUNTY COMMUNITY FOUNDATION

JASPER FOUNDATION

Hettie Abbott
All American Construction
Andy’s Deer Processing
Mr. Andy Armstrong
Randy Armstrong
Eleanor Bailey
Barclay Wood Toys and Blocks, Inc.
Best Buy Merrillville
Beth Bassett
Jason Berry
Sarah Betterton
Jennifer Birchfield
Barbara Bloom
Bruce Bordelon
BP – Whiting Refinery
Walt Breitinger
Mr. and Mrs. Brewster
Paul Brooks
Burell Colour Imaging
Randy Chariton
Carl and Carol Desch
Marcia Carlson
William Chase
Ed Cleveland
Mr. and Mrs. Cleveland
Jim and Karren Coplin
Phillip Cox
Jill Crafton
Marvin Crooks
Cumberland Farm
Larry Cunningham Taxidermy
Cheryl DeCero
Leigh DeNoon
Thomas A. Despot
Dr. Deborah Divoky
Dr. Dennis Divoky
Gerry Donely – In Memory of Molly Desch
Ducks Unlimited – Crown Point
Dunes Calumet Audubon Society
Mike Echterling
Mary K. Emmerich
Enbridge Corporation
Brenda Magnetti Erickson
Scott Evett
Frank Fransioli
Friends of the Sands
John and Sue Frischie
Stephanie Frischie

Rich Gaczkowski
Sandy Gavin
Donna Gonzalez
Mr. and Mrs. Grossenbacher
Laura Harting
Ernest Havran
Hawthorne Arbor of Gleaners
Danielle Heskett
Charles Hinkle
Mineko Hirata
Jim Hitz
John and Mary Hodson
Paul Hodson
Victor Hoernig
Illinois Smallmouth Alliance
Indian Gardens, Inc.
Indiana Division, IWLA
Indiana State Endowment, IWLA
Jeff Jacobs
John Jackson
Stanley Jarosz
Nancy Jautis
Marsha Johnson
Harold and Wilma Kallies
Kankakee River Conservancy District
Judith Ann Kanne
Jason Kleine
Mike Kratz
Martha Kraus
Niccole Kunshek
Lake County Fish and Game
Sue Landske
Catherine J. Larson
Thomas and Catherine Larson
Daryle Lindell
Sherri Loster
Venus Lukes
Gayle MacBride
Cindy Malone
Thomas Mangan
Don McBroom
Maribeth McCarthy
Kevin McKelvey
Michigan City Chapter, IWLA
Janet Moran
Christopher Mordus
Eric Neagu
Laura Neumann

Newton County Historical Society
Jim Northey
Glenn Novak
Nancy Nyberg
Richard Oesterle
Dr. Anna Osan
Bill and Barb Peterson
Porter County Chapter, IWLA
Andrew E. Qunell
Mr. and Mrs. Reid
Donna and Alan Resetar
Joe Rinkovsky
Mary Rosich
Jean Ross
K. Rowberg
Paul Ruebe
S & J Electric
Chris Salberg
Chris Sausman
SBD Reprographics
Kristina Schmidt
Richard Schreiber
Greg Schroeder
Linda Schwarzlose
Brittany Shearer
Douglas Sherwood
Ronald and Barb Siegal
Kathy Legner Sipple
Ken Stelter
Mona Stern
Theresa Stoner
Diane Stratton
Rod Smart
Patricia Sutton
Brad Sweeney
Jim Sweeney
Kathy Sweeney
Mary Sweeney
T & M Industrial Sales, Inc.
Three Creeks Historical Society
Ken and Eileen Travis
Ev Truett
USWA – Local 1010
Jak Vannada
Gail Wallace
Clara and Richard Walters
Rick Ward
A.E. Workman
Mr. and Mrs. David Zack